GNU grep 2.5e - en to ca translation catalogue (49 entries)

en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

en: Unbalanced [
ca: [ desaparellat

en: Unfinished \ escape
ca: Codi d'escapada \ inacabat

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
ca: comptador de repetició inacabat

en: malformed repeat count
ca: comptador de repetició defectuós

en: Unbalanced (
ca: ( desaparellat

en: No syntax specified
ca: No s'ha especificat cap sintaxi

en: Unbalanced )
ca: ) desaparellat

en: out of memory
ca: sense memòria

en: memory exhausted
ca: memòria exhaurida

en: invalid context length argument
ca: longitud del context invàlida

en: input is too large to count
ca: l'entrada és massa llarga per a comptar

en: writing output
ca: escrivint eixida

en: Binary file %s matches
ca: Concidència en el fitxer binari %s

en: (standard input)
ca: (entrada estàndard)

en: warning: %s: %s
ca: avís: %s: %s

en: recursive directory loop
ca: bucle de directori recursiu

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
ca: Ús: %s [OPCIÓ]... PATRÓ [FITXER] ...

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu amb "%s --help" per a obtenir més informació.

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE] ...
ca: Ús: %s [OPCIÓ]... PATRÓ [FITXER] ...

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
    Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
ca: Cerca PATRÓ en cada FITXER o en l'entrada estàndard.
    Exemple: %s -i "hola món" menu.h main.c
    
    Selecció i interpretació de l'expressió regular:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
ca:   -E, --extended-regexp     PATRÓ és una expressió regular extesa
      -F, --fixed-strings       PATRÓ és un conjunt de cadenes separades per 
                                caràcters de nova línia
      -G, --basic-regexp        PATRÓ és un expressió regular bàsica
      -P, --perl-regexp         PATRÓ és un expressió regular de Perl

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN as a regular expression
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
ca:   -e, --regexp=PATRÓ        utilitza el PATRÓ com a expressió regular
      -f, --file=FITXER         obté el PATRÓ del FITXER
      -i, --ignore-case         no té en compte majúscules i minúscules
      -w, --word-regexp         força la concordança del PATRÓ amb paraules
                                completes
      -x, --line-regexp         força la concordança del PATRÓ amb línies
                                completes
      -z, --null-data           considera que una línia de dades acaba amb el
                                byte 0 i no amb el caràcter de nova línia

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             print version information and exit
          --help                display this help and exit
          --mmap                use memory-mapped input if possible
ca: 
    Miscel·lanis:
      -s, --no-messages         suprimeix els missatges d'error
      -v, --invert-match        selecciona les línies que no coincideixen
      -V, --version             mostra la informació sobre la versió i acaba
          --help                mostra aquesta ajuda i acaba
          --mmap                si és possible utilitza com a entrada la
                                memòria assignada

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the filename for each match
      -h, --no-filename         suppress the prefixing filename on output
          --label=LABEL         print LABEL as filename for standard input
      -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
      -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -R, -r, --recursive       equivalent to --directories=recurse
          --include=PATTERN     files that match PATTERN will be examined
          --exclude=PATTERN     files that match PATTERN will be skipped.
          --exclude-from=FILE   files that match PATTERN in FILE will be skipped.
      -L, --files-without-match only print FILE names containing no match
      -l, --files-with-matches  only print FILE names containing matches
      -c, --count               only print a count of matching lines per FILE
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
ca: 
    Control d'eixida:
      -m, --max-count=NOMBRE    s'atura després de NOMBRE coincidències
      -b, --byte-offset         mostra el desplaçament en bytes en les línies
                                d'eixida
      -n, --line-number         mostra el número de línia en les línies
                                d'eixida
          --line-buffered       descarrega el resultat per a cada línia
      -H, --with-filename       mostra el nom del fitxer per a cada coincidència
      -h, --no-filename         elimina els noms de fitxer en l'eixida
          --label=ETIQUETA      mostra ETIQUETA com a nom de fitxer per
                                a l'entrada estàndard
      -o, --only-matching       mostra només la part de la línia que coincideix
                                amb PATRÓ
      -q, --quiet, --silent     elimina tota l'eixida normal
          --binary-files=TIPUS  indica el TIPUS dels fitxers binaris, que pot 
                                ser "binary", "text" o "without-match"
      -a, --text                equival a --binary-files=text
      -I                        equival a --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACCIÓ   indica com tractar els directoris. ACCIÓ pot
                                ser "read", "recurse" o "skip"
      -D, --devices=ACCIÓ       indica com manegar els dispositius, els FIFO i
                                els sockets. ACCIÓ pot ser "read" o "skip"
      -R, -r, --recursive       equival a --directories=recurse
          --include=PATRÓ       examina els fitxers que contenen PATRÓ
          --exclude=PATRÓ       exclou els fitxers que contenen PATRÓ
          --exclude-from=FITXER exclou els fitxers que tenen coincidències amb
                                els patrons del FITXER
      -L, --files-without-match només mostra els fitxers que no tenen
                                coincidències
      -l, --files-with-matches  només mostra els fitxers que tenen coincidències
      -c, --count               només compta les línies que coincideixen
                                per fitxer
      -Z, --null                imprimeix un byte 0 després del nom del fitxer

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
      -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to distinguish the matching string
                                WHEN may be `always', `never' or `auto'.
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there (MSDOS)
    
    `egrep' means `grep -E'.  `fgrep' means `grep -F'.
    With no FILE, or when FILE is -, read standard input.  If less than
    two FILEs given, assume -h.  Exit status is 0 if match, 1 if no match,
    and 2 if trouble.
ca: 
    Control del context:
      -B, --before-context=NOMBRE mostra NOMBRE línies del context anterior
      -A, --after-context=NOMBRE  mostra NOMBRE línies del context posterior
      -C, --context=NOMBRE        mostra NOMBRE línies del context
      -NUM                        el mateix que --context=NUM
          --color[=QUAN],
          --colour[=QUAN]         ressalta amb marcadors la cadena que
                                  coincideix. QUAN pot ser: "always",
                                  "never" o "auto".
      -U, --binary                no elimina els caràcteres de retorn de carro
                                  finals de línia (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets     compta els desplaçaments como si no hi hagués
                                  retorns de carro (MSDOS)
    
    "egrep" significa "grep -E".  "fgrep" significa "grep -F".
    Si no s'especifica cap FITXER, o quan és -, llegeix l'entrada estàndard.
    Si són menys de dos fitxers, assumeix -h. El resultat en acabar és 0 si
    s'han trobat coincidències, 1 si no hi han i 2 en cas d'haver tingut algun
    problema.

en: 
    Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
ca: 
    Podeu notificar els errors del programa a <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: conflicting matchers specified
ca: s'han especificat expressions conflictives

en: unknown devices method
ca: mètode de dispositius desconegut

en: unknown directories method
ca: mètode de directoris desconegut

en: invalid max count
ca: comptador màxim invàlid

en: unknown binary-files type
ca: tipus de fitxer binari desconegut

en: This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Això és programari lliure; vegeu el codi font per a conéixer les condicions
    de còpia. No hi ha CAP garantia; ni tan sols sobre la COMERCIABILITAT o
    l'ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT CONCRET.

en: The -P option is not supported
ca: L'opció -P no està suportada

en: The -P and -z options cannot be combined
ca: No es poden combinar les opcions -P i -z

en: Unknown system error
ca: Error desconegut del sistema

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció "%s" és ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció "--%s" no permet un argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció "%c%s" no permet un argument

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció "%s" necessita un argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: opció desconeguda "--%s"

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: opció desconeguda "%c%s"

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció il·legal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció invàlida -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció necessita un argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció "-W %s" és ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció "-W %s" no permet un argument

note: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like this". For exam
en: `
ca: "

en: '
ca: "
